Depilacja bikini laserem

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu depilacji poddawane były tylko i wyłącznie nogi oraz pachy. Dzisiaj, kobiety depilują niemal całe ciało, w tym także okolice bikini. Sposobów owłosienia z tego niezwykle wrażliwego miejsca jest co najmniej kilka, ale prawdziwą „królową depilacji” jest ta przy której wykorzystywany jest laser frakcyjny.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Depilacja laserem wykorzystuje wiązkę światła i naturalny barwnik skóry. Emitowane ciepło zostaje pochłonięte przez melaninę i przekazane okolicznym komórkom, co doprowadza mieszek włosowy do rozpadu. W wyniku reakcji następuje również uszkodzenie komórek odpowiedzialnych za wzrost nowych włosów.
Ta technologia pozwala zatem nie tylko na dokładne usunięcie włosa, ale także długotrwałe zahamowanie jego wzrostu. W praktyce – włosy nie pojawiają się nawet przez kilka lat. To niezwykle komfortowe.

Depilacja laserowa – ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu jest adekwatna do jego skuteczności, czyli bardzo wysoka. Aktualnie serię zabiegów można zrealizować za kwotę równą około 1500złotych. Kwota zależy od takich czynników jak miejsce poddawane depilacji, struktura oraz barwa włosa (im więcej barwnika tym lepiej) oraz sprzęt wykorzystywany do depilacji.

Na rynku dostępnych jest kilka depilatorów. Im nowsze urządzenie, tym mniejszy dyskomfort podczas wykonywania zabiegu (świąd, podrażnienie).

Depilacja laserowa – czy dla każdego?

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest u osób, które przejdą pomyślnie etap weryfikacji. Polega on na wywiadzie w którym lekarz określa i przedstawia przeciwskazania. Wykonywana jest również próba laserowa, której celem jest rozpoznanie czy skóra nie reaguje alergicznie.

Depilacja laserowa może być przeprowadzana tylko u osób z ciemnymi włosami. Siwe, blond i rude – na skutek niewielkiej zawartości melaniny (barwnika włosa) nie powinny być poddawane depilacji, gdyż zabieg może okazać się nieskuteczny.

Inne przeciwskazania to: podrażnienia skóry, stan zapalny, opalona skóra, wykorzystywanie samoopalaczy oraz przeżyte choroby lub zażywane leki.

Dodaj komentarz