Depilacja woskowa bikini

Przed przystąpieniem do depilacji woskowej bikini należy podjąć kilka bardzo ważnych kroków. Jako, że coraz częściej decydujemy się na tego typu zabiegi w „domowym zaciszu”, a nie w profesjonalnym studio warto sobie przypomnieć tych kilka wskazówek?

1. Na samym początku należy upewnić się, że depilacja woskowa jest odpowiednią metodą dla naszej skóry. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na ów zabieg po raz pierwszy. Musimy pamiętać, że wosku nie powinny stosować osoby cierpiące na cukrzycę, łuszczycę lub innego poważniejsze choroby skóry.

2. Kolejnym czynnikiem, który może kojarzyć się z depilacją woskiem jest ból. Owszem, tej metodzie depilacji towarzyszy niemały ból, dlatego kobietom odradza się depilację bikini w ciąży lub podczas menstruacji. Decydując się na depilację woskiem można dodatkowo wspomóc się lekami przeciwbólowymi (ibuprofen lub aspiryna). Wiele zależy, od jakości stosowanego wosku – prawdą jest, że lepszy wosk, dobrze przygotowany sprawia mniej bólu podczas zabiegu.

3. Włosy w okolicach miejsc intymnych należy skrócić do odpowiedniej długości. Jeśli są za długie, to zabieg będzie trwał dłużej i będzie jeszcze mniej komfortowy. Natomiast nie należy przesadzać, bowiem zbyt krótkie włoski mogą być niemożliwe do usunięcia (!).

4. Warto napisać o tym, że przed zabiegiem depilacji woskowej należy odpuścić sobie wszelkiego rodzaju kąpiele słoneczne i długie pływanie. Wrażliwa skóra będzie poddana dosyć znaczącemu zabiegowi, dlatego lepiej „nie nadwyrężać” jej dodatkowo słońcem lub wodą. To samo tyczy się okresu po zabiegu depilacji. Skóra może być zaczerwieniona przez kilka dnia i przebywanie na słońcu nie wchodzi w grę.

5. Wybór odpowiedniej bielizny. Korzystając z usług salonu piękności lub kosmetyczki nie zawsze chcemy rozbierać się do naga. Generalnie nie powinno być problemu z tym, aby pozostać w bieliźnie. Jednak pamiętajmy, że wosk trudno usunąć z materiału, dlatego włóżmy coś, co po zabiegu można wyrzucić do kosza.

Dodaj komentarz