Laser – usuwanie owłosienia

Dzisiejszą technologię można dostrzec wszędzie. Miejscem szczególnym z całą pewnością są gabinety medycyny estetyczno-kosmetycznej, gdzie nowoczesna aparatura pozwala na realizację przeróżnych zabiegów upiększających.

Jednym z najlepszych przykładów jest zabieg depilacji laserowej, który umożliwia usunięcie nadmiernego owłosienia. W dzisiejszej publikacji odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące tego zabiegu.

Jak działa depilator laserowy?

Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje wiązkę światła. Naświetlany włos pod wpływem nagrzania melaniny ulega rozpadowi. Ciepło uszkadza również komórki odpowiedzialne za wzrost włosa.

Czy zabieg depilacji laserowej jest trwały?

Jak najbardziej. Depilacja laserowa to zabieg, który gwarantuje najwyższą trwałość spośród wszystkich innych dostępnych metod. Zabiegi depilacji laserowej to gwarancja niepojawiania się włosów przez kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Obecna aparatura gwarantuje praktyczny brak bólu podczas zabiegu.

Czy po zabiegu mogą wystąpić jakieś powikłania?

Naturalną reakcją organizmu na laser jest zaczerwienienie. Może wystąpić również niewielki obrzęk. Tego typu skutki uboczne ustępują już po 24 godzinach. W przypadku gdyby defekty utrzymywały się dłużej należy skontaktować się z lekarzem.

Czy depilację laserową można stosować na całe ciało?

Tak. Depilacja laserowa to bezpieczna metoda, którą można stosować nawet przy najbardziej wrażliwych miejscach naszego ciała.

Czy zabieg jest skuteczny przy każdym rodzaju włosów?

Niestety nie. Depilacja laserowa to zabieg, który przeprowadza się tylko na ciemnych włosach. Wynika to z faktu, iż w rozpadzie włosa bierze udział barwnik, którego we włosach jasnych jest po prostu zbyt mało.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny oscylują w granicach około 100-500 złotych (w zależności od depilowanej powierzchni).

Ile zabiegów należy wykonać by osiągnąć pełne rezultaty?

Do usunięcia wszystkich włosów niezbędna będzie seria co najmniej 5-6 zabiegów.

Dodaj komentarz