Fitness – Twój sposób na odchudzanie

Czy wiesz, że niemal 40% Polaków deklaruje chęć poprawy swojej sylwetki? To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że nie należy do krajów o najwyższym współczynniku nadwagi.

Jednym z rozwiązań na redukcję wagi, poprawę kondycji fizycznej i psychicznej jest Fitness. Co to takiego? Jak jest jego historia? Jakie ćwiczenia można zaliczyć do fitness?

Historia fitness
Fitness zadebiutował blisko sześćdziesiąt lat temu. Wszystko to za sprawą Coopera – amerykańskiego lekarza, który podjął trudy stworzenia programu szkoleniowego dla kosmonautów. Współpracujący z N.A.S.A. naukowiec sporządził zestaw ćwiczeń, które efektywnie poprawiły skład i budowę ciała oraz zwiększyły wydolność krążeniowo-oddechową.

Wraz z czasem, program ten został wielokrotnie zmodyfikowany. Fitness doczekał się wielu propagatorów, a największą z nich była Jane Fonda – autorka wielu programów telewizyjnych, w których realizowała przeróżne zestawy ćwiczeń. Od tego czasu pojęcia fitness i aerobik zostały używane zamiennie.

Aerobik dziś
Dzisiaj formy aerobowe nieco różnią się od tych przedstawianych kilkadziesiąt lat temu. Wszystko to za sprawą wielu badań i testów, które umożliwiły poprawę efektywności przeróżnych form aktywności. Definicja fitness dzisiaj jest znacznie szersza. Poprzez ćwiczenia aerobowe zalicza się nawet jazdę na rowerze, czy zajęcia na basenie.

Czy fitness to najefektywniejszy sposób na odchudzanie?
Wielu ekspertów uważa, że fitness to forma aktywności fizycznej, która daje najlepsze rezultaty jeśli chodzi o odchudzanie.

Badania dowodzą bowiem, że intensywność i objętość programów treningowych fitness wpływ doskonale na skład i budowę ciała.

Co więcej, dzięki sporej elastyczności i mnogiej liczbie planów treningowych, jednostka może swobodnie dostosować trening do swoich potrzeb i celów. Zwykle robi to instruktor, który ocenia możliwości motoryczne organizmu.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że kluby fitness cieszą się coraz większą popularnością. Wszak, rosnąca ilość osób z nadwagą sprawia, ze zainteresowanie odchudzaniem poprzez fitness stale wzrasta.

 

 

 

Dodaj komentarz