Pielęgnacja włosów kręconych

Marzeniem wielu kobiet jest posiadania kręconych włosów. Loki i fale odbierane są jako niezwykle kobiece i atrakcyjne. Niestety, ich pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Panie, które natura obdarzyła kręconymi włosami nierzadko chętnie zamieniłyby się miejscami z posiadaczkami prostych włosów.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić szereg rad dotyczących pielęgnacji włosów kręconych. Wszelkie fanki tego typu fryzur zapraszamy do szczegółowej lektury.

Nawilżanie włosów

Pomiędzy włosami kręconymi, a włosami suchymi można postawić znak równości. Włosy kręcone mają bowiem tendencję do przesuszania się, co sprawia, że koniecznym jest ich dodatkowe nawilżanie.

Należy stosować kosmetyki dedykowane dla włosów kręconych, które zawierają: keratynę, jedwab, witaminę E).

Odżywianie włosów

O ile w przypadku włosów prostych korzystanie z odżywek do włosów nie jest konieczne w każdym przypadku, o tyle w przypadku włosów kręconych jest to warunek absolutny. Odżywki mają na celu poprawić kondycję włosa, odbić go od nasady oraz zmiękcza włos.

Odżywianie włosów można realizować stosując gotowe kosmetyki lub przygotować maseczki i napary w oparciu o następujące składniki: olejek araganowy, olejek słonecznikowy, olej sezamowy.

Należy również pamiętać, że na kondycję włosa wpływ ma również pokarm, który dostarczamy do organizmu. Bogactwo mineralne (cynk, witamina A itd) zapewnia odżywianie włosów od wewnątrz, co stanowi równie dobre rozwiązanie co środki do pielęgnacji miejscowej.

Stylizacja, czyli co wolno, a czego nie wolno

Ze względu na suchość włosa kręconego stosowanie urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturą do stylizacji/suszenia włosów nie jest wskazane. Prostownice, suszarki, lokówki – niestety powinny zostać zapomniane.

Włosy należy wyczesywać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Do stylizacji włosów warto korzystać z odżywek w sprayu (nie wymagających spłukiwania) lub serum.

Dodaj komentarz