Trzy skuteczne metody na białe zęby

Uśmiech to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunków. Dlatego też, pielęgnacja naszych zębów jest niezwykle istotna. Niestety, wiele osób boryka się z zaniedbaniami z przeszłości – zażółceniami oraz przebarwieniami. Co zrobić, aby je wyeliminować?

Oferta gabinetów stomatologicznych jest bardzo skuteczna, ale niestety niekorzystna z punktu widzenia kosztów. Za zabiegi wybielania nierzadko trzeba zapłacić krocie. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Alternatywnymi rozwiązaniami są trzy, domowe metody, które postanowiliśmy pokrótce przedstawić.

Soda oczyszczona na białe zęby
Soda oczyszczona to produkt spożywczy, który niekiedy znajduje swoje zastosowanie także w leczeniu zakwaszeń oraz innych, drobnych dolegliwości układu pokarmowego.

W przypadku wybielania zębów soda oczyszczona działa bardzo skutecznie, ale przy tym jest niebezpieczna dla szkliwa. Zbyt częste stosowanie tej metody może zakończyć się zniszczeniem szkliwa, dlatego też zaleca się realizować te metodę maksymalnie do kilku razy w miesiącu.

Sok z cytryny na białe zęby
Cytryna to owoc, który skrywa w sobie mnóstwo właściwości leczniczych. Jest również wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Sprawdzi się także w roli preparatu na wybielanie zębów.

Regularne stosowanie soku z cytryny (szczotkowanie lub płukanki) pozwala pozbyć się przebarwień i usunąć wyraźne zażółcenia. Sok z cytryny pozytywnie wpływa także na eliminację zanieczyszczeń oraz przykrego zapachu.

Ze względu na szkodliwe działanie kwasów owocowych, należy ograniczyć stosowanie tej metody do kilku razy na miesiąc.

Herbata z czystka na białe zęby
Jedną spośród wielu właściwości herbaty z czystka jest wybielanie zębów. To jedna z najbezpieczniejszych domowych metod, która nie niesie za sobą absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Herbata z czystka nie działa jednak natychmiastowo. Efekty pojawiają się dopiero po kilku tygodniach regularnego picia naparu. Dlatego też, stosując te rozwiązanie należy uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz