Błonnik witalny czy dieta oczyszczająca

Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn zalecane jest nie tylko przez dietyków, ale także lekarzy. Istnieje kilka skutecznych rozwiązań, które pozwalają przeprowadzić skuteczną detoksykację.

Zdecydowanie najpowszechniej wykorzystywaną metodą oczyszczania organizmu jest stosowanie diety oczyszczająca. To jadłospis, który zwykle polega na znaczącym ograniczeniu przyjmowania ciężkostrawnych pokarmów. Nierzadko, tego typu diety są tzw. głodówkami. Obniżony (ujemny) bilans wartości odżywczych doprowadza również do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie.

Czy dieta oczyszczająca to dobry pomysł na „detoks”?

To rozwiązanie, mimo, że ma wielu zwolenników, nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko za sprawą tego, iż stosowanie jakichkolwiek diet głodówkowych wiąże się ze znaczącym osłabieniem organizmu. To może powodować poważne komplikacje zdrowotne. Co więcej, dieta oczyszczająca może skutkować spowolnieniem procesu przemiany materii. Tym samym, zamiast efektu odchudzającego, możemy zafundować swojemu organizmowi tzw. efekt jojo.

Skuteczność diety oczyszczającej też bywa wątpliwa. 1-2 tygodniowy „detoks” nie jest bowiem w stanie wyprowadzić wszystkich toksyn z organizmu.

Błonnik witalny wygodną alternatywą?

Na przeciwległym biegunie pod względem bezpieczeństwa znajduje się detoksacja organizmu przy wykorzystaniu suplementów diety, a konkretniej błonnika witalnego. To metoda, która od kilku lat staje się skuteczną receptą na oczyszczanie organizmu. Coraz częściej polecana jest również przez lekarzy i dietetyków.

Błonnik witalny to nic innego jak zmikronizowane nasiona babki płesznik i babki jajowatej, czyli doskonałego źródła błonnika. Jak wiadomo, błonnik to substancja nie podlegająca trawieniu przez enzymy trawienne. Jej spożycie zalecane jest przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

Źródeł błonnika pokarmowego jest mnóstwo. Nie mniej jednak, w dzisiejszych czasach – coraz trudniej o zdrowe, racjonalne odżywianie. W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest suplementacja preparatów z błonnikiem.

Błonnik witalny i jego właściwości

Błonnik witalny to suplement diety, którego lista właściwości jest bardzo długa. To nie tylko suplement zapewniający prawidłową detoksykację organizmu (na bieżąco), ale także środek na:

  • poprawę samopoczucia i koncentracji
  • obniżenie ciśnienia krwi
  • obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi
  • obniżenie ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych układu trawiennego
  • likwidację zaparć

Ponadto, za sprawą błonnika witalnego możemy przyśpieszyć perystaltykę jelit oraz wyregulować rytm wypróżnień. W dodatku, jest to skuteczny środek na nadwagę oraz cukrzycę.

Błonnik witalny kompleksowo wspiera układ trawienny i wydalniczy. Jego suplementacja zalecana jest zarówno profilaktycznie, jak i w celach leczniczych. Preparaty tego typu dostępne są powszechnie w sklepach ze zdrową żywnością oraz w Internecie. Cena za suplement diety (opakowanie na jeden miesiąc) oscyluje w granicach 50-150 złotych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz