Odkwaszanie organizmu – metody

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na nasze zdrowie ma to, co jemy. Wszak, niewiele osób korzysta ze zdrowych rozwiązań dietetycznych. Większość je to na co ma ochotę. To niestety skutkuje zanieczyszczeniem i zakwaszeniem organizmu.

Oczyszczanie organizmu – jak pozbyć się toksyn?
Podstawową formą oczyszczania organizmu jest detoks. Tzw. diety oczyszczające zwykle mają charakter głodówkowy, co pozwala nie tylko pozbyć się toksyn, ale także schudnąć. Niestety, przy okazji – mogą skutkować osłabieniem, a finalnie doprowadzić do tzw. efektu jojo.

Organizm należy oczyszczać w naturalny sposób – za pomocą błonnika (dostarczanego w pożywieniu lub w formie suplementu diety) lub kwasu chlorogenowego (duża ilość znajduje się między innymi w zielonej kawie).

Odkwaszenie organizmu – jak przywrócić odpowiednie pH?
Detoksykacja to nie jedyny zabieg, który musimy realizować. Równie ważne jest również odkwaszanie organizmu. Ma ono na celu pozbycia się nadmiernej ilości kwasowości w organizmie. Wszak, optymalne pH to 7,35-7,45.

Spożywanie między innymi dużej ilości czerwonego mięsa, słodyczy, wysokokalorycznych produktów oraz niezdrowych, gazowanych napojów skutkuje zakwaszeniem organizmu. To z kolei może mieć wpływ na pracę całego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem układu trawiennego.

Jak odkwasić organizm? – najlepsze metody
Sposobów na odkwaszenie organizmu jest co najmniej kilka. Zazwyczaj optymalny detoks można zrealizować przy wykorzystaniu domowych sposobów. Doskonale sprawdzają się wszelakie diety odkwaszające, które uzupełniane są przez sodę oczyszczoną (1/4 łyżeczki każdego dnia) i sok z cytryny (1 cytryna każdego dnia).

Ponadto, sporą efektywnością mogą pochwalić się tabletki takie jak Spirulin Plus. To preparat, który dostarcza między innymi: Spirulinę, Chlorellę, Lucernę Siewną oraz Mniszek Lekarski – substancje, które mają pozytywny wpływ na przywrócenie równowagi zasadowo-kwasowej w organizmie danej jednostki.

Dodaj komentarz