Właściwości herbaty z czystka

Ziołolecznictwo wykorzystywane jest coraz powszechniej. Nawet najbardziej radykalni lekarze coraz częściej sugerują swoim pacjentom zastosowanie różnych suplementów diet i ziół. Nie ma w tym nic dziwnego – coraz więcej badań wskazuje na dobroczynne właściwości zielonej herbaty, szałwii, pokrzywy zwyczajnej czy herbaty z czystka.

Ostatni z wyżej wymienionych produktów jest prawdziwym hitem ostatnich lat. Wszystko za sprawą naprawdę wielu właściwości pro-zdrowotnych. Poniżej pokrótce przedstawiamy te najważniejsze.

Czystek wspomaga odchudzanie
Czystek doskonale sprawdza się jako suplement asystujący przy odchudzanie. Posiada bowiem właściwości, które przyśpieszają metabolizm oraz łagodzą wszelkiego rodzaju dolegliwości układu trawiennego.

Czystek oczyszcza organizm
Herbata z czystka może pełnić rolę detoksykacyjną. Udowodniono bowiem, że działa moczopędnie, co pozwala szybko i sprawnie pozbywać się metali ciężkich z organizmu. Co więcej, suplementacja czystka pozytywnie odbija się na perystaltyce jelit oraz rytmie wypróżnień.

Czystek wybiela zęby
Jedną z właściwości, która wykorzystywana jest coraz częściej jest wybielanie zębów. Regularna, kilkutygodniowa suplementacja herbaty z czystka skutkować może poprawą koloru zębów nawet o kilka tonów.

Czystek wzmacnia organizm
Wysoka zawartość polifenoli sprawia, że układ odpornościowy pracuje wydajniej. Dzięki temu, możemy ustrzec się wielu chorób – wirusowych, bakteryjnych czy grzybiczych.

Czystek odmładza skórę
Kolejnym atutem stosowania czystka jest tzw. odmładzanie skóry. Polifenole niwelują wolne rodniki, co finalnie przekłada się na poprawę kondycji skóry i nie tylko.

Czystek dodaje energii
Według najnowszych doniesień czystek działa energetyzująco na organizm. Zwiększa witalność i poprawia samopoczucie po podejmowanym wysiłku.

 

Biorąc pod uwagę powyższe właściwości, nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniem, że czystek to jedno z najefektywniejszych, najszerzej działających ziół na świecie. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wielu lekarzy rekomenduje jego stosowanie.

Dodaj komentarz